Oto logo strony. Piękne ono jest
Powróć do: Rok 2017

Budowa infrastruktury rowerowej na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielonej Góry – Gmina Sulechów: Etap Sulechów – Krężoły – Obłotne - Kruszyna

loga Fundusze Europejskie RP Lubuskie UE

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 3  - Gospodarka niskoemisyjna, Działania 3.3 – Ograniczenie niskiej emisji w miastach, Poddziałanie 3.2.3 – Ograniczenie niskiej emisji w miastach  - ZIT Zielona Góra, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020

Beneficjentem projektu jest Gmina Sulechów. Wniosek złożono w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego 02.12.2016 r.

Okres realizacji projektu: 14.10.2014 – 30.09.2017

Całkowita wartość projektu: 614 595,50 zł, wydatki kwalifikowalne 614 595,50 zł, wkład własny gminy Sulechów 92 189,33 zł.

Wnioskowana kwota dofinansowania (85%): 522 406,17 zł.

Celem głównym projektu jest ograniczenie niskiej emisji dzięki budowie ścieżki rowerowej o łącznej długości 1,69 km. Ścieżka ta wraz z planowanymi trasami rowerowymi w gminie Sulechów poprawi dostępność komunikacyjną i połączy szlaki rowerowe z gminami: Zielona Góra – Miasto Babimost, Zbąszynek  i Świebodzin. Ścieżka ta umożliwi dojazd alternatywnymi środkami komunikacji do zakładów pracy, miejsc nauki czy instytucji publicznych. Dzięki temu możliwe będzie zmniejszenie wykorzystania samochodów osobowych, co w konsekwencji prowadzić będzie do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza i obniżenia poziomu hasła. Zakłada się szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych, który wynosić będzie 0,81 tony równoważnika CO2/rok.