Oto logo strony. Piękne ono jest
Powróć do: Rok 2024

Budowa ogrodu deszczowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie

Projekt jest realizowany w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, Część 2) Fundusz Ekologii .

Wniosek złożono w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze 06.12.2024 r.  Wniosek zaakceptowano 19.12.2024 r.

Okres realizacji projektu  1 marzec -  30 maj 2025 r.

koszt całkowity zadania 9 700,00 zł
kwota dotacji 8 000,00 zł

Zadanie polega na budowie ogrodu deszczowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie. Celem projektu jest retencja i zatrzymanie wody w przyrodzie.  Ogród deszczowy będzie pełnił funkcję edukacyjną umożliwiającą uczniom zdobywanie wiedzy na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju. Ogród będzie miały zamontowaną specjalną beczką do gromadzenia wody, a wody opadowe poprzez urządzenia filtracyjne będą zasilały roślinność ogrodu.