Oto logo strony. Piękne ono jest
Powróć do: Rok 2024

Rozwój cyberbezpieczeństwa Gminy Sulechów

Realizacja programu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC), Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2 Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Projekt o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23/0166/FERC.02.02-CS.01-0001/23/2024.

Wniosek o powierzenie grantu złożony został  9 listopada 2023 r. ,  zaakceptowany 19 stycznia 2024 r., a umowę podpisano 26 marca 2024 r.  Okres realizacji projektu do 30.06.2026 r.

Celem projektu jest zwiększenie stopnia cyfryzacji gminy Sulechów w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

Efektem realizacji projektu jest wzmocnienie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informatycznych. 

Realizacja objęła Urząd Miejski w Sulechowie i sulechowskie jednostki organizacyjne - Centrum Usług Wspólnych oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Wykonano trzy zadania: 

Zadanie 1 – Wzmocnienie potencjału organizacyjnego (obszar organizacyjny). 

Zadanie 2 – Wzmocnienie potencjału kompetencji kadr (obszar kompetencyjny).

Zadanie 3 – Wzmocnienie potencjału technicznego (obszar techniczny).

Grupy docelowe: Urząd Miejski Sulechów, Centrum Usług Wzajemnych, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulechowie oraz pracownicy tych jednostek. 

#Fundusze  #Fundusze Europejskie

Wartość projektu: 792 685,90 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich 737 197,00 zł (Unia Europejska 619 246,20 zł, Budżet Państwa 117 961,70 zł)

Wkład własny 55 488,00 zł