Oto logo strony. Piękne ono jest
Powróć do: Rok 2025

Termomodernizacja i remont Szkoły Podstawowej w Kijach

logo-sp_kije 

Gmina Sulechów uzyskała dofinansowanie na realizację projektu pt. „Termomodernizacja i remont Szkoły Podstawowej w Kijach” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, Priorytet 2 – Fundusze Europejskie na zielony rozwój Lubuskiego, Działanie 2.1 – Efektywność energetyczna – dotacje.

W ramach zadania przewidziano wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Kijach, której zakres obejmie: docieplenie przegród pionowych i poziomych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację systemu grzewczego, w tym wymianę źródła ciepła (wymiana kotła węglowego na kaskadę dwóch kotłów kondensacyjnych na gaz płynny o mocy max 190kW, system monitorowania i zarządzania energią – system BMS, wymiana opraw oświetleniowych na LED oraz instalację PV o mocy 15 kW.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze budynków użyteczności publicznej na obszarze Gminy Sulechów poprzez optymalizację gospodarki energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej w Kijach, w gminie Sulechów.

Grupą docelową projektu są bezpośredni i pośredni użytkownicy Szkoły Podstawowej w Kijach objętej działaniami termomodernizacyjnymi, tzn. uczniowie i nauczyciele, mieszkańcy gminy Sulechów. 

Realizacja projektu przyczyni się do znacznego zmniejszenia zużycia energii, a tym samym do obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynku.  Ponadto projekt zapewni władzom Gminy Sulechów realizacje zadań własnych w zakresie zapewnienia właściwej jakości, w tym w obszarze efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej oraz przyczyni się do realizacji zobowiązań Polski w zakresie realizacji europejskiego zielonego ładu.

Wydatki całkowite 3 535 282,79
Koszty kwalifikowalne 1 829 411,42
Dofinansowanie 1 554 999,69